Dom: życie, zdrowie, bezpieczeństwo.

Wstępu część czwarta, ostatnia .

Było o Księżycu, ziołach, relacjach z otoczeniem, więc czas na dom, aby był nim naprawdę . Fakt, że niektórzy traktują dom jak sypialnię z wyszynkiem, pominę milczeniem :ilu ludzi, tyle opinii ;jeżeli ktoś uważa, że miejsce, w którym codziennie zaczyna się i kończy jego dzień, nie ma większego znaczenia, nie mają znaczenia materiały, z jakich jest zbudowany, nie mają znaczenia kolory, przedmioty, usytuowanie…- jego sprawa, byłoby nam jednak miło, gdyby zechciał wykorzystać choć cząstkę wiedzy na temat dobrego domu – dobrego, znaczy domu żyjącego, ciepłego i pozwalającego żyć jego mieszkańcom ( nie ważne, że dla niektórych zabrzmi dziwnie, kiedyś to powiedzieć trzeba 🙂  ) i po prostu spróbować wprowadzić małe zmiany . Gdyby nie – nikt zmuszać nie będzie : ) .

Sam dobór odpowiedniej dla nas formy architektury jest tematem – rzeką, zacznę więc od tego, co nas otacza, od ciągłego tańca z elementami naszego środowiska .Sposób, w jakie zmieniamy je my, pozwala przypuszczać, w jaki sposób będą one zmieniały nas – proszę o tym pamiętać wprowadzając wrogie żywym organizmom materiały do ich przestrzeni .

O tym, co powinniśmy zbudować  i jak mieszkać informuje nas nie tylko nasza biologia, ale i psyche – stąd wynikają rezultaty, a że są one często dziś, powiedzmy delikatnie, mocne ; ), świadczy to o co najmniej zapętleniu w świecie nadmiaru . Niestety, nadmiar tyczy przeważnie rzeczy zbędnych.

Podobnie z odżywianiem : jesteś tym, co jesz . Dalej: tym, jak i gdzie mieszkasz, co czynisz sobie i innym, etc.

Poprzez uważne studiowanie i próby pojmowania symetrii w naturze, też symetrii pól elektrycznych, które wpływają na zdrowie, czy nam się to podoba, czy nie, odkrywamy proste wzory . Te proste wzory znane  od niepamiętnych czasów są deformowane wszelkimi dostępnym metodami i wysiłkami głównie w jednym celu : zysku, tymczasem prostota jest ważna, bo nie zawodzi nigdy : dostajesz to co widzisz .Co możesz potwierdzić oglądem historii, co możesz w każdej chwili odczuć, sam spróbować .

Raz wykształcone poczucie odpowiedzialności za życie swoje i najbliższych, za świat, w którym żyjemy, jest siłą, której już nigdy nie zechcemy się pozbyć, ponieważ widzimy, że pozwala nam ona podejmować decyzje dobre . Myślę, że człowiek, któremu dano szansę postępowania dobrze i widzi tego owoce, niełatwo sięgnie po dobra przeciwieństwo, więc jest to, mówiąc nieładnie, lecz prawdziwie, w interesie wszystkich .

Zwracając się w stronę pięknej archiektury, łagodnego kształtowania miejsc do życia dostrzegamy, dlaczego kształtowanie żywej przestrzeni musi stworzyć energetycznie żywą przestrzeń – żywą, czyli tam, gdzie energia może wydajnie oddychać, więc i  wielokrotnie powiększać rezonans zwany świadomością : cel wszystkich żywych systemów .

Przestrzeganie rytmów natury, działanie razem z nią, dobór elementów, wykorzystanie istniejących i umiejętne włączanie upragnionych, odkrywanie siły człowieka i umiejętność jej wykorzystania, bogacenie otoczenia bez szkodzenia jego harmonii – to pokrótce zakres naszej ( bez nacisku na własność :), zaledwie z podkreśleniem naszego upodobania do niej ) filozofii, którą  dzielimy  się chętnie, serdecznie witając każdą Indywidualność  .  🙂

P. S. Kontakt mamy nadzieję wkrótce, prosimy jeszcze o wyrozumiałość.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s